+420 777 728 270         obchod@pim24.cz        PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT

Trampolíny

trampolínaV naší nabídce naleznete kvalitní trampolíny určené jak pro domácí použití, tak i profesionální použití. Naše nabídka je opravdu pestrá.

Toužíte po trampolíně na zahradu, nebo designové trampolíně do obývacího pokoje?

Hledáte kvalitní trampolínu pro váš kemp, hotel, penzion, dětské hřiště?

Máte zájem o navržení trampolínového parku?

U nás si vybere opravdu každý.

Důležité parametry při výběru trampolín:

Chcete koupit kvalitní trampolínu za co nejnižší cenu. Existují zahradní trampolíny, které stojí něco málo pod 6.000 Kč, a modely, které stojí 10 000,- -15 000,- Kč i více.  V čem tkví rozdíl mezi těmito trampolínami? V čem se liší modely, které vydrží jednu sezónu, a ty, které nabídnou mnohaletou zábavu? Jak to že lze na levných trampolínách skákat jen metr vysoko a na kvalitních dva a více metrů vysoko?

Odpružení/ pružiny

trampolínyPérování je samozřejmě nejdůležitějším faktorem. Jak to? Co by byla trampolína bez pérování? Většina trampolín na trhu používá kovové spirálové pružiny. Existují ale také výrobci, kteří zkouší použít jiné metody. Vyzkoušeny byly například pryžové provazce a ty prý umožňují obzvláště jemné skákání. Ale nejsou bohužel tak silné a trvanlivé jako pružiny, je nutné je častěji vyměňovat. V USA existuje navíc firma, která nabízí trampolíny zcela bez pružin. U těchto trampolín vzniká k odpružení primárně od skákacího plátna, které  je ale navíc odpruženo skrze vespod položené vlnité pružiny. To je prý obzvláště bezpečné, především pro malé děti.

K tématu cena-výkon a trvanlivost nemůže ocelovým pružinám nic konkurovat. Odpružení je nejlepší. Proto soutěžní trampolíny také používají spirálové pružiny. Pro soutěže se ostatně používají pravoúhlé trampolíny, neboť zde je plocha větší a odpružení také.

trampolínyNení ale pružina jako pružina. Většina pružin ke skákání je dnes z oceli, přestože jsou zde také kvalitativní rozdíly. Na co je třeba dávat pozor, je délka. Existují dlouhé a krátké pružiny. Obecně lze říct, čím delší pružina, tím lépe. Dlouhé pružiny umožňují na trampolíně skákat pěkně vysoko. K tomu navíc platí: čím více pružin, tím lépe. Kratší pružiny jsou robustnější, proto nedovolují skákat vysoko. Bohužel je téměř nemožné krátké pružiny nahradit dlouhými, neboť kostra a skákací plátno jsou nastaveny určitým způsobem. Takže je třeba vybírat nejen podle velikosti, ale také je-li rám konstruován pro krátké pružiny, je většinou méně stabilní, neboť nemusí zvládat tak vysoké skoky. Pokud si tedy můžete vybrat, zvolte raději větší pružiny.

Ochranný límec

trampolínyProblém u trampolín s kovovými pružinami je, že vzniká nebezpečí, když na tyto pružiny spadnete nebo když šlápnete mezi pružiny.  Proto je mimořádně důležitý dobře vyplněný ochranný límec. Levné ochranné límce se rychle poničí a chrání tak při kontaktu s okrajem jen nedostatečně.

Skákací plátno

Vedle pružin je velmi důležité také skákací plátno. Vypadá-li jako tenká krycí plachta, jedná se o nekvalitní skákací plátno, které se může snadno protrhnout. Robustní, silné, černé skákací plátno, jaké dodává firma Berg, slibuje oproti tomu více zábavy ze skákání po dlouhý čas.

Rám trampolíny

BERG trampolínaRám zahradní trampolíny je jedním z nejdůležitějších prvků, ačkoli bývá při koupi trampolíny často přehlížen. Velmi důležitý je materiál, aby při větru a různém počasí zůstal bez rzi. Samozřejmě musí být také dostatečně stabilní, aby zvládl vydržet síly poskakujících osob, aniž by se příliš hýbal nebo dokonce zdeformoval.  Tenkostěnné trubky se zdeformují snadno a činí tak při instalaci či demontáži téměř samy od sebe.  Čím silnější a stabilnější, tím lépe.

Ale také tvar je důležitý. Když již trochu větší děti skáčou proti bezpečnostní síti, může se u levných modelů trampolín stát, že se převrhnou. Doporučujeme proto vně tvarované podpěrné nohy ve tvaru U. Je třeba brát v potaz také výšku a spojovací místa.

Rádi vám pomůžeme s výběrem trampolín vhodných pro vaše záměry. Kontaktujte nás prosím na obchod@pim24.cz nebo na tel +420 777 728 270.

Aktuálně
7 skvělých cviků na vaší trampolíně Speed Bouncer

7 skvělých cviků na vaší trampolíně Speed Bouncer

Cvičení na trampolínách Speed ​​Bouncer získává na oblibě. Posiluje kardiovaskulární systém a svaly celého těla. Je však velmi důležité, aby tato cvičení byla prováděna správně.

 

  1. Zákruty

Twisty na trampolíně jsou velmi oblíbené, protože zapojují svaly celého těla. Skákání je

Sousedé mají na zahradě trampolínu, co my?

Sousedé mají na zahradě trampolínu, co my?

Během pandemie, kdy byly uzavřeny školy a hřiště, trávili lidé většinu svého aktivního volného času ve svých zahradách. V období, kdy součást našeho každodenního života představoval sociální distanc, bylo mnoho rodin nuceno najít způsob, jak zabavit své energické děti. Ukázalo

Užitečné doplňky k trampolínám

Užitečné doplňky k trampolínám

Ať už trampolínu používáte k rekreaci nebo ke zlepšení svého zdraví, možná vás zajímá, jak můžete posunout bezpečnost a zábavu na další úroveň. Odpovědí je příslušenství. K dispozici je velký výběr příslušenství k trampolínám, které posune vaše skákání na další

8 typů skoků pro skvělou zábavu na trampolíně

8 typů skoků pro skvělou zábavu na trampolíně

Trampolíny ušly od svého vzniku dlouhou cestu. Ze sportovní rekvizity se proměnily ve znamení zábavy a rekreace a jako „nutnost“ každého domova. Abyste si je mohli plně užít, je nutné znát alespoň několik základních skoků, které vám poskytnou nezapomenutelné sportovní

Jak vybrat správnou velikost trampolíny pro vaše dítě?

Jak vybrat správnou velikost trampolíny pro vaše dítě?

Při nákupu trampolíny nikdy nezapomeňte, že byste si měli koupit jeden z těch modelů, který je určen pro rodiny s dětmi. Výrobci tyto modely obvykle přizpůsobují rodinám s malými dětmi, takže jsou již navrženy tak, aby umožňovaly nejmladším členům rodiny

7 výhod zabudovaných trampolín

7 výhod zabudovaných trampolín

Zabudované trampolíny nedávno zaznamenaly skok v popularitě. Mezi uživateli se staly trendem, protože jsou velmi praktické a mají také mnoho dalších výhod.

Uživatelé milují různé typy zabudovaných trampolín i přes jejich mírně vyšší cenu ve srovnání s nadzemními trampolínami. Chcete-li

Údržba trampolíny – jak na to?

Údržba trampolíny – jak na to?

Nejlepším způsobem péče o trampolínu je dodržování pokynů k instalaci, správné používání a pravidelná údržba.  Správná instalace a umístění jsou klíčem k maximálnímu využití trampolíny. To se může zdát zřejmé, ale abyste ze své trampolíny vytěžili maximum, musíte ji

Vyčistěte si hlavu díky trampolínám

Vyčistěte si hlavu díky trampolínám

Zaměříme-li se na zdravé výhody trampolíny, můžeme s jistotou říci, že skákání na trampolínách působí na celé tělo. O tom svědčí mnoho studií, které zjistily, že 10 minut skákání je účinnější než třicet minut běhu. Ve výsledku se zlepšují naše

Trampolíny – skvělý způsob cvičení pro dospělé

Trampolíny – skvělý způsob cvičení pro dospělé

Výzkum ukazuje, že trampolíny nebaví jen děti a mládež, ale je oblíbená i mezi dospělými. Posilují totiž kardiovaskulární systém, svaly nohou, břicha, kosterní systém a zlepšují rovnováhu.                        

Trampolínomanie

Trampolínomanie

Trampolíny v posledních letech rostou na popularitě, takže není žádným překvapením, že v současné době vidíme vypuknutí skutečné „trampolínomanie“. Trampolína se stala jednou z nejoblíbenějších a nejzábavnějších volnočasových aktivit jak pro mladé lidi, tak pro dospělé.