+420 777 728 270         obchod@pim24.cz        PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT

Co se může na vaší trampolíně pokazit?

Skákání na trampolíně je jednou z nejlepších outdoorových aktivit. Pokud máte na zahradě trampolínu, pak víte, o čem mluvíme! Existuje však několik faktorů, které přispívají k opotřebení vaší trampolíny a které mohou zkazit vaši zábavu. Pojďme se tedy podívat na to, co se může na vaší trampolíně pokazit a jak se tomu vyhnout.

 

1. Rozbité rámy

Rám je nejrobustnější částí vaší trampolíny. Měl by být vyroben z pozinkované oceli a mít silnou nosnost. Nejčastější příčinou poškození je rez, takže se ujistěte, že váš rám je odolný proti korozi a dostatečně pevný, aby unesl sílu každodenního skákání. Pokud je váš rám rozbitý, nepomohou ani špičkové pružiny a špičková skákací podložka. Rozbitý rám znamená nepoužitelnou trampolínu, takže byste na ni neměli skákat, dokud ji neopravíte nebo nevyměníte.

Všechny rámy trampolín Akrobat jsou vyrobeny z pozinkované oceli se zinkovým povlakem minimálně 275 g/m2.

To zaručuje spolehlivou mechanickou pevnost a odolnost proti korozi –  i v oblastech s vysokým obsahem solné mlhy. Abyste předešli poškození vašeho rámu,  měli byste přesně dodržovat pokyny k  použití. Je velmi důležité si uvědomit nosnost vaší trampolíny.

Tomuto problému se vyhnete pořízením trampolíny z kvalitních a certifikovaných materiálů, jako je jakákoliv trampolína Akrobat. 

 

2. Poškozené pružiny

Pružiny patří mezi nejdůležitější komponenty trampolíny, protože mají velký vliv na odraz. Při odrážení se pružiny natahují a zavírají,  takže se mohou rychle opotřebovat, ztratit pružnost nebo  prasknout. Pokud jsou pružiny vystaveny vodě, často reziví. Rezavé pružiny snižují odraz vaší trampolíny a způsobují nepříjemné zvuky, které slyšíte při skákání. 

Pružiny na domácích trampolínách od renomovaného výrobce trampolín Akrobat jsou však prakticky nezničitelné. Inovativní pružinový systém je vyroben společností Akrobat a je extrémně odolný. Nabízí dlouhotrvající elasticitu,  tichý chod a silnější odrazový zážitek  s nízkým dopadem na tělo.

Pružiny jsou také odolné proti korozi a velmi odolné – na své trampolíně můžete udělat až 2,5 milionu skoků!

 

3. Roztržená skákací podložka

Pokud jde o skákací podložky, je důležité, aby vydržely vysoký tlak, protože nesou většinu hmotnosti. Je to jediná část trampolíny, se kterou je uživatel v přímém kontaktu. Skákací podložky mohou být vyrobeny z různých materiálů, ale nejčastěji se používá polypropylen. Pokud je skákací podložka vyrobena z nekvalitních materiálů, nemůže správně odolat vysokému tlaku. Důsledkem je zpočátku malá trhlina, která se může zvětšit, možná již neopravitelná. 

Skákací podložky Akrobat však mají dlouhou životnost a jsou mimořádně funkční. To je způsobeno vysoce kvalitními materiály, které jsou odolné vůči UV záření a povětrnostním vlivům, odolávají extrémním změnám teplot a poskytují maximální mechanickou pevnost. 

Revoluční skákací podložky Akrobat mají lepší ventilaci vzduchu a o 12% větší elasticitu než většina podložek, což má za následek lepší odraz. 

Skákací podložka je  nejčastěji poškozena nebo roztržena v místě, kde je podložka připevněna ke kroužku, který drží pružinu. To znamená, že výběr šicí nitě je také velmi důležitý, samotný závit by měl být také odolný vůči povětrnostním vlivům a mít dobrou nosnost. Akrobat používá extrémně odolnou šicí nit z USA, kterou používá i armáda. Při všití kroužků do skákací podložky se pro maximální bezpečnost a maximální odolnost proti roztržení používá 8řádkové prošívání.