+420 777 728 270         obchod@pim24.cz        PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT

Trampolíny

V naší nabídce naleznete kvalitní trampolíny určené jak pro domácí použití, tak i profesionální použití. Naše nabídka je opravdu pestrá.

Toužíte po trampolíně na zahradu, nebo designové trampolíně do obývacího pokoje?

Hledáte kvalitní trampolínu pro váš kemp, hotel, penzion, dětské hřiště?

Máte zájem o navržení trampolínového parku?

U nás si vybere opravdu každý.

Důležité parametry při výběru trampolín:

Chcete koupit kvalitní trampolínu za co nejnižší cenu. Existují zahradní trampolíny, které stojí něco málo pod 6.000 Kč, a modely, které stojí 10 000,- -15 000,- Kč i více.  V čem tkví rozdíl mezi těmito trampolínami? V čem se liší modely, které vydrží jednu sezónu, a ty, které nabídnou mnohaletou zábavu? Jak to že lze na levných trampolínách skákat jen metr vysoko a na kvalitních dva a více metrů vysoko?

Odpružení/ pružiny

Pérování je samozřejmě nejdůležitějším faktorem. Jak to? Co by byla trampolína bez pérování? Většina trampolín na trhu používá kovové spirálové pružiny. Existují ale také výrobci, kteří zkouší použít jiné metody. Vyzkoušeny byly například pryžové provazce a ty prý umožňují obzvláště jemné skákání. Ale nejsou bohužel tak silné a trvanlivé jako pružiny, je nutné je častěji vyměňovat. V USA existuje navíc firma, která nabízí trampolíny zcela bez pružin. U těchto trampolín vzniká k odpružení primárně od skákacího plátna, které  je ale navíc odpruženo skrze vespod položené vlnité pružiny. To je prý obzvláště bezpečné, především pro malé děti.

K tématu cena-výkon a trvanlivost nemůže ocelovým pružinám nic konkurovat. Odpružení je nejlepší. Proto soutěžní trampolíny také používají spirálové pružiny. Pro soutěže se ostatně používají pravoúhlé trampolíny, neboť zde je plocha větší a odpružení také.

Není ale pružina jako pružina. Většina pružin ke skákání je dnes z oceli, přestože jsou zde také kvalitativní rozdíly. Na co je třeba dávat pozor, je délka. Existují dlouhé a krátké pružiny. Obecně lze říct, čím delší pružina, tím lépe. Dlouhé pružiny umožňují na trampolíně skákat pěkně vysoko. K tomu navíc platí: čím více pružin, tím lépe. Kratší pružiny jsou robustnější, proto nedovolují skákat vysoko. Bohužel je téměř nemožné krátké pružiny nahradit dlouhými, neboť kostra a skákací plátno jsou nastaveny určitým způsobem. Takže je třeba vybírat nejen podle velikosti, ale také je-li rám konstruován pro krátké pružiny, je většinou méně stabilní, neboť nemusí zvládat tak vysoké skoky. Pokud si tedy můžete vybrat, zvolte raději větší pružiny.

Ochranný límec

Problém u trampolín s kovovými pružinami je, že vzniká nebezpečí, když na tyto pružiny spadnete nebo když šlápnete mezi pružiny.  Proto je mimořádně důležitý dobře vyplněný ochranný límec. Levné ochranné límce se rychle poničí a chrání tak při kontaktu s okrajem jen nedostatečně.

Skákací plátno

Vedle pružin je velmi důležité také skákací plátno. Vypadá-li jako tenká krycí plachta, jedná se o nekvalitní skákací plátno, které se může snadno protrhnout. Robustní, silné, černé skákací plátno, jaké dodává firma Berg, slibuje oproti tomu více zábavy ze skákání po dlouhý čas.

Rám trampolíny

Rám zahradní trampolíny je jedním z nejdůležitějších prvků, ačkoli bývá při koupi trampolíny často přehlížen. Velmi důležitý je materiál, aby při větru a různém počasí zůstal bez rzi. Samozřejmě musí být také dostatečně stabilní, aby zvládl vydržet síly poskakujících osob, aniž by se příliš hýbal nebo dokonce zdeformoval.  Tenkostěnné trubky se zdeformují snadno a činí tak při instalaci či demontáži téměř samy od sebe.  Čím silnější a stabilnější, tím lépe. Ale také tvar je důležitý. Když již trochu větší děti skáčou proti bezpečnostní síti, může se u levných modelů trampolín stát, že se převrhnou. Doporučujeme proto vně tvarované podpěrné nohy ve tvaru U. Je třeba brát v potaz také výšku a spojovací místa.

Rádi vám pomůžeme s výběrem trampolín vhodných pro vaše záměry. Kontaktujte nás prosím na obchod@pim24.cz nebo na tel +420 777 728 270.